AUTO CASCO

Auto Casco to ochrona ubezpieczeniowa, która obejmuje   uszkodzenia pojazdu, jego zniszczenie lub utratę wskutek wszelkich zdarzeń, zarówno powstałych z winy kierowcy pojazdu, jak również takich, na które nie ma on wpływu, np. kradzież, działanie żywiołów, wandalizm. Ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz na terytorium pozostałych państw Europy, a także Algierii, Iranu, Iraku, Maroka, Izraela oraz Tunezji.

Do wyboru ubezpieczonego są dwa warianty rozliczenia szkód:

AC Serwisowe – w odszkodowaniu uwzględnione zostaną wyłącznie oryginalne części zamienne; to wariant polecany szczególnie właścicielom pojazdów przywiązanych do marki i jakości jego producenta, lub korzystających przede wszystkim z autoryzowanej sieci serwisowej.

AC Optymalne – w odszkodowaniu uwzględnione zostaną części o sprawdzonej jakości, dostępne także poza siecią autoryzowanych warsztatów lub dystrybutorów; wariant ten nie wyklucza możliwości zastosowania części oryginalnych, jeżeli inne nie są dostępne; to wariant zapewniający wysoką jakość w optymalnej cenie.

opcja  "PZU Auto Non Stop" – pełna obsługa serwisowa w przypadku szkody z AC:

  • odebranie uszkodzonego pojazdu od ubezpieczonego
  • zorganizowanie jego naprawy w warsztacie Sieci Naprawczej PZU*
  • pojazd zastępczy na cały czas naprawy pojazdu

opcja  "PZU Auto Hol" – holowanie i pojazd zastępczy dla posiadaczy pojazdów innych niż osobowe,

pakiet stała wartość pojazdu i nieredukcyjna suma ubezpieczenia – opcja stałej sumy ubezpieczenia zapewnia stałą wartość pojazdu w trakcie trwania umowy – tzn. wartość pojazdu nie zmniejsza się wraz ze spadkiem jego wartości rynkowej. Opcja ta jest szczególnie atrakcyjna dla właścicieli w miarę nowych pojazdów, ale nie ma ograniczeń – można ją wykupić do każdego samochodu.

Stała suma ubezpieczenia dotyczy szkód całkowitych i utraty pojazdu. Uzupełnieniem tej oferty jest nieredukcyjna suma ubezpieczenia, która znajdzie zastosowanie w przypadku szkód częściowych. Pozwala zachować tą samą sumę ubezpieczenia pomimo wypłaty odszkodowania.

Nowością dla klienta indywidualnego jest możliwość wykupienia klauzuli ochrony zniżek, która zapewnia brak utraty zniżki po pierwszej szkodzie w trakcie roku.

Koszt klauzuli to jedyne 45 PLN dla klienta posiadającego maksymalną zniżkę z tytułu bezszkodowej jazdy.

 

* Wykaz warsztatów sieci naprawczych PZU oferujących usługę PZU Auto Non Stop w województwie mazowieckim znajduje się w pliku poniżej. Najbliższy warsztat na naszym terenie to CARSED w Stojadłach, ul. Warszawska 84.

Wykaz warsztatów sieci naprawczych PZU